GminykoronawirusWażne wiadomościWydarzenia

W województwie łódzkim powstanie 50 Powszechnych Punktów Szczepień

W województwie łódzkim powstanie 50 Powszechnych Punktów Szczepień, które uzupełnią siatkę istniejących już populacyjnych punktów szczepień.

W poniedziałek swoją działalność rozpoczął pierwszy z nich zlokalizowany na terenie powiatu radomszczańskiego w Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Radomsku, którego potencjał szczepienny to podanie 1 tys. dawek tygodniowo.

Tygodniowa wydajność dotychczas działających punktów populacyjnych wynosi ponad 107 tys. szczepień. Z kolei tygodniowa wydajność samych Punktów Szczepień Powszechnych w województwie łódzkim będzie wynosiła 89 750 szczepień.

Przy wyborze zaproponowanych lokalizacji Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia wziął pod uwagę następujące kryteria: liczbę mieszkańców uprawnionych do szczepień, liczbę zaszczepionych już osób oraz liczbę i wydajność działających w powiatach punktów populacyjnych.

Dotychczas w województwie w łódzkim wykonano 584 520 szczepień. Celem Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19 jest zaszczepienie wszystkich zainteresowanych osób co najmniej 1 dawką do końca sierpnia.

Przypomnijmy, w Piotrkowie Powszechny Punkt Szczepień zlokalizowany jest w hali OSiR przy Belzackiej, natomiast w powiecie piotrkowskim w hali sportowej w Moszczenicy.

4.5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!