W wakacje remont na „ryneczku”

Views: 255

Wielkimi krokami zbliża się przebudowa ulicy Wojska Polskiego na tzw. „ryneczku”. Prace powinny ruszyć na przełomie czerwca i lipca – czytamy na miejskiej witrynie internetowej. – W maju przetarg, a wbicie przysłowiowej pierwszej łopaty prawdopodobnie na przełomie czerwca i lipca – tak o planach przebudowy ulicy Wojska Polskiego, na odcinku od wiaduktu kolejowego do al. Armii Krajowej, mówi Małgorzata Majczyna, Dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

Obecnie w magistracie kompletowane są wszelkie dokumenty potrzebne do ogłoszenia przetargu na realizację inwestycji. – Zaktualizowaliśmy już kosztorysy inwestorskie oraz warunki techniczne do projektowania. Wykonaliśmy nowy projekt oświetlenia z uwagi na zaniechanie przez PGE skablowania własnych sieci. Także niebawem ogłosimy postępowanie przetargowe – informuje dyrektor Majczyna i dodaje, że równolegle projektowane jest włączenie „starej Łódzkiej” do ronda Solidarności.
– Dzięki temu rozwiązaniu upłynnimy ruch zarówno w trakcie prowadzenia prac na odcinku od Polnej do Armii Krajowej, jak i po zakończeniu przebudowy Wojska Polskiego.

Sama modernizacja jednej z głównych arterii Piotrkowa ma być realizowana w dwóch etapach: od wiaduktu PKP do ul. Polnej, po czym drogowcy przeniosą się na odcinek Polna – Armii Krajowej.

– Będzie to bardzo trudna i złożona inwestycja ze względu na kanał rzeki Strawy, który jest mocno zniszczony. Rozpoczniemy od jego przebudowy. Będziemy musieli rozkopać ulicę, zmienić trasę rzeki pod drogą, poprzekładać wszystkie media. Ze względu na bogato uzbrojony teren spodziewamy się, że ziemia odkryje wiele niespodzianek – zastrzega Małgorzata Majczyna, dodając, że po wykonaniu prac u zbiegu ulic Polnej i „starej Łódzkiej” powstanie rondo, które ułatwi komunikację na skrzyżowaniu. Roboty tradycyjnie obejmują także wymianę oświetlenia ulicznego, krawężników wraz z chodnikami oraz wykonanie konstrukcji drogi.

Inwestycja ma zakończyć się w 2020 roku.

Komentarzy: 2

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *