GminyKulturaSulejówWażne wiadomościWydarzenia

W Sulejowie puścili wianki

Obchody tegorocznej nocy świętojańskiej również zorganizowano obok sulejowskiej „Stacji Polana” i podobnie jak w ubiegłym roku, w tym miejscu świetnie bawili się zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy regionu.

W atmosferę jednego z najważniejszych świąt ludowych wprowadzili wszystkich zgromadzonych „aMOKtorzy” oraz ich koledzy i koleżanki z „Cykad”, następnie wszyscy wzięli udział w obrzędzie puszczania wianków, które wcześniej można było wykonać podczas tradycyjnych warsztatów świętojańskich, zorganizowanych przez pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie. Na miejscu rozpalono również magiczne ognisko.

Każdy mógł także przeczytać jedną z sulejowskich legend związanych z Pilicą, pod tytułem „Obrażony święty Jan”, opracowaną przez regionalistę Tomasza Millera.

– Sulejowskie wianki zawsze się udają. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że podtrzymujemy tradycję i jestem pod dużym wrażeniem, ponieważ co roku coraz więcej osób plecie wianki, sama dzisiaj też jeden uplotłam, a więc tradycji stało się zadość – powiedziała Dorota Jankowska, burmistrz Sulejowa.

Organizatorzy zachęcali nie tylko do tworzenia wianków, ale także do wspólnego śpiewania i tańczenia z Mażoretkami Perły Sulejów oraz z artystami Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie – „Piliczanami”, a także członkami grupy „Róbmy swoje” oraz „Z Golesz Orkiestry” i „Tercetu Dobra Woda”. Na koniec wszyscy powitali uczestników świętojańskiego spływu kajakowego.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!