SulejówWydarzenia

W Sulejowie mają “wapienniczy” mural

Dzieło przedstawia historię przemysłu wapienniczego na ziemiach sulejowskich, od Cystersów, po czasy współczesne, na przestrzeni X wieków. Wypalanie wapna to trwała część historii tego miejsca, mieszkańców miasta i wsi; dlatego pomysłodawcom projektu zależało na tym, aby w nowoczesny sposób przekazać ją kolejnym pokoleniom.

Mural w Sulejowie przy ulicy Podkurnędz został zrealizowany dzięki wygranemu projektowi w programie Fundacji TESCO – „Decydujesz. Pomagamy”.

Podziękowania należą się: Jackowi Bogusławskiemu za mecenat projektu, STOCZNII – fundacja Tesco, ks. Proboszczowi Leszkowi Druhowi z Parafii św. Floriana w Sulejowie za udostępnienie powierzchni muru, Zdzisławowi Górnemu za nocleg dla artystów, Małgorzacie i Katarzynie Domosławskim za koordynację działań, Henrykowi Leśniewskiemu, Marcinowi Suszce, Mariuszowi Zapartowi, Marcinowi Gadomskiemu, Sławomirowi Ruszer za pomoc w przygotowaniu terenu, Michałowi Gaczkowskiemu za napisanie projektu grantowego, Krzysztofowi Bojarczukowi za konsultacje historyczne, Lasom Państwowym, Cezarowi Kazuli, Jakubowi Lisman, Bartłomiejowi Kowalczyk, Bartoszowi Borkowskiemu – za wsparcie finansowe oraz firmie Murale-art.pl za wykonanie murala.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x