Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

W sobotę pogrzeb Grzegorza Tomczyńskiego

W sobotę (12.12) odbędzie się pogrzeb Grzegorza Tomczyńskiego. W swoją ostatnią drogę legendarny piotrkowski trener piłki ręcznej wyruszy z kaplicy piotrkowskiego cmentarza. Początek uroczystości pogrzebowych o godz. 14:15.

Grzegorz Tomczyński zmarł w wieku 80 lat. W swojej ostatniej walce poległ z bezlitosnym wrogiem – koronawirusem. Był jednym z najbardziej zasłużonych osób w piotrkowskim sporcie i jednym z twórców największych sukcesów piotrkowskiej piłki ręcznej.

Wraz z Krzysztofem Kazimierskim był twórcą potęgi Piotrcovii. W 1968 roku utworzył w GKS Piotrcovia sekcję żeńskiej piłki ręcznej. Pracował w Piotrcovii jako trener prawie 40 lat, był także prezesem klubu i członkiem zarządu.

Ukoronowaniem jego pracy trenerskiej był awans (tylko i wyłącznie wychowankami) do ówczesnej I ligi (1987 rok). Trzy lata później Piotrcovia wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski, a rok później Grzegorz Tomczyński zrezygnował z pracy drużyną seniorek.

Na trenerską ławkę wrócił w Piotrkowianinie (1997). Pod jego wodzą męski zespół awansował z ligi międzywojewódzkiej do Ekstraklasy (2004). Po tym sukcesie znów wrócił do Piotrcovii. W latach 2005-2007 był prezesem klubu, a w latach 2008-2012 członkiem zarządu. W ostatnich latach życia pracował z młodymi zawodnikami Piotrkowianina.

Grzegorz Tomczyński został uhonorowany srebrnym (w 2007 roku) oraz złotym (w 2011 roku) medalem „Za zasługi dla Piotrkowa Trybunalskiego”.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!