GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

W Proszeniu trwa druga edycja Forum Gospodarczego

Trwa druga edycja międzynarodowego forum gospodarczego którego organizatorem jest powiat piotrkowski. W hotelu Górski w Proszeniu spotkali się przedsiębiorcy z kraju i z zagranicy, przedstawiciele świata nauki i biznesu oraz władze samorządowe.

W czwartek (23.11) odbyły się warsztaty biznesowe dotyczące budowania marki lokalnej a także promocji produktów lokalnych. Przypomnijmy, że powiat piotrkowski od kilku lat prowadzi szeroko rozwiniętą kampanię promocyjną regionalnych produktów spożywczych, mięsa, wędlin, miodów i produktów nabiałowych produkowanych w naszym powiecie.

Drugi dzień forum to panele dyskusyjne dotyczące zmian klimatycznych, zrównoważonego rozwoju, współpracy samorządu z biznesem oraz organizacjami NGO, a także wsparciem przedsiębiorstw w handlu zagranicznym.

Dzisiaj chcemy wspierać przedsiębiorców, dlatego od dwóch lat realizujemy projekty dzięki którym możliwy jest rozwój przedsiębiorczości z ziemi piotrkowskiej, poprzez poszukiwanie nowych rynków zbytu. Pozyskaliśmy środki z Unii Europejskiej na program w którym będziemy mogli promować przedsiębiorców działających na terenie regionu łódzkiego. Dzięki temu zorganizowaliśmy zagraniczną misję gospodarcze szukając nowych rynków zbytu dla lokalnych producentów głównie produktów spożywczych – mówi w rozmowie z nami starosta Piotr Wojtysiak. Projekt realizowany przez starostwo, przyniósł konkretne efekty. – Wiem, o zawartych porozumieniach handlowych między przedsiębiorcami ziemi piotrkowskiej a przedsiębiorcami z za granicy. Wierzę, że forum które do jutra odbywać się będzie w Proszeniu, zaowocuje kolejnymi umowami – dodał starosta.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!