AleksandrówCzarnocinGminyGorzkowiceGrabicaŁęki SzlacheckieMoszczenicaRęcznoRozprzaSulejówWażne wiadomościWola KrzysztoporskaWolbórzWydarzenia

W powiecie piotrkowskim odstrzelą blisko 800 dzików, w całym województwie ponad 7 tysięcy

770 dzików odstrzelonych będzie w tym roku w lasach powiatu piotrkowskiego. Zajmą się tym koła łowieckie. Wszystko to, w związku z walką z Afrykańskim Pomorem Świń.

Wojewoda Łódzki wydał rozporządzenie w sprawie zarządzenia odstrzału sanitarnego dzików w województwie łódzkim. W sumie to aż 7 251 sztuk. Najwięcej dzików odstrzelonych będzie w lasach powiatu piotrkowskiego.

Na zdj. Konrad Dereń

– Na terenie powiatu piotrkowskiego mamy 19 obwodów łowieckich. Na ten rok łowiecki zaplanowano odstrzał 770 sztuk dzików. To nie jest jeszcze duża liczba, bowiem wcześniej bywały większe odstrzały dochodzące nawet do 3000 sztuk – mówi Konrad Dereń, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim. – Pogłowie dzików według szacunków Polskiego Związku Łowieckiego jest już na tyle przerzedzone, że ta liczba według naszych obliczeń i według analizy pogłowia, powinna być możliwa do realizacji. Powinna także znacznie zredukować zagrożenia wirusem ASF dla hodowców świń w naszym regionie – dodał.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!