GminySulejówWażne wiadomościWydarzenia

W Poniatowie palił się pustostan

Do kolejnego pożaru na terenie gm. Sulejów doszło w sobotę (20.04) w miejscowości Poniatów. Informacja o pożarze wpłynęła do dyżurnego stanowiska kierowania po godz. 16.00. Na miejsce wezwano 5 zastępów straży pożarnej – informują strażacy z OSO Przygłów.

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali rozwinięty pożar w budynku konstrukcji murowanej. W środku paliło się wyposażenie w tym m.in. meble, łóżko, różnego rodzaju tekstylia oraz część drewnianej konstrukcji sufitu – informuje Bartłomiej Kolasiński z OSP Przygłów.

– W pierwszej fazie działań strażacy skupili się na przeszukaniu budynku pod kątem występowania osób poszkodowanych. Równocześnie z działaniami gaśniczymi ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych przeszukiwali kolejne pomieszczenia. Na szczęście nikogo nie odnaleziono. – relacjonuje strażak.

Foto: OSP Przygłów

Następnie trwało dogaszanie budynku, wynoszenie spalonego wyposażenia na zewnątrz oraz przewietrzanie pomieszczeń. Ostatnim zadaniem strażaków było sprawdzenie budynku kamerą termowizyjną oraz dogaszanie zarzewi ognia.

Akcja gaśnicza trwała ponad dwie godziny w której brało udział łącznie pięć zastępów straży pożarnej. Po dwa z JRG Piotrków Trybunalski i OSP Przygłów oraz jeden z OSP Uszczyn. Na miejscu pracowało 25 strażaków OSP i PSP.

Foto: OSP Przygłów
5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!