Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

W Piotrkowie trwa Jarmark Dominikański

Weekend w Piotrkowie upłynie pod znakiem Jarmarku Dominikańskiego.

Jarmark Dominikański w Piotrkowie odbywa się w roku jubileuszu 800-lecia przybycia dominikanów do Polski oraz rozpoczyna przygotowanie do Jubileuszu 400-lecia przybycia mniszek dominikańskich do Piotrkowa. Jarmark potrwa do niedzieli – mówi w rozmowie z nami ks. Piotr Urbaniak, Rektor Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek.

– Za 4 lata jubileusz 400-lecia przybycia mniszek dominikańskich do Piotrkowa, ale ten jarmark to taki pierwszy krok w przygotowaniu do tego jubileuszu. Piotrków Trybunalski od wieków „naznaczony” jest obecnością dominikańską pomimo, że dziś ojców dominikanów nie ma tutaj. W Piotrkowie byli ojcowie Dominikanie, były mniszki dominikańskie stąd myślę, że dobrze byłoby gdyby taki jarmark dominikański na stałe wpisał się w tradycję miasta.

ks rektor.mp3

Jeszcze dziś o godz. 16:00 koncert rapowy – WASINA, a o godz. 19:00 wystąpi sopranistka Anna Lasota. Z kolei w niedzielę (31.07) na zakończenie jarmarku o godzinie 18:00 odbędzie się koncert bełchatowskiego zespołu ewangelizacyjnego – SYJON.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!