KulturaWydarzenia

W Piotrkowie będzie kino studyjne

W Mediatece 800-lecia startuje kino studyjne “Piksel”. Inaugurację zaplanowano na czwartek (14.11). Projektor, oprogramowanie wraz ze sterowaniem, system nagłośnienia, profesjonalne oświetlenie. To wszystko złożyło się na powstanie w mediatece kina studyjnego „Piksel” – informuje magistrat.


– W kinie studyjnym spotkamy wiele filmów niszowych, które zostały stworzone dla “idei”, a nie “dla pieniędzy” – mówi Renata Wojtczak, dyrektor MBP. – Ponadto będziemy mogli stworzyć dyskusyjny klub filmowy. Po obejrzeniu filmu miło jest porozmawiać z kimś na jego temat, poznać opinie nt. fabuły, reżyserii czy gry aktorskiej. A później umówić się na kolejny film – dodaje.

Utworzenie kina było możliwe m.in.: dzięki finansom pozyskanym z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach zadania „W małym kinie – zakup pierwszego wyposażenia kina w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie”.

Na czwartek zaplanowano dwie projekcje. Jako pierwszy w nowym kinie przypomnimy film „Następna stacja Piotrków Trybunalski”. Projekcję kolejnego pt.: „Wspomnienie lata” poprzedzi spotkanie z Adamem Guzińskim i Urszulą Grabowską-Ochalik. – Przyszłe projekcje kina Piksel w zamierzeniach Mediateki planowane są w czwartki lub soboty – zapowiadają pracownicy mediateki.

Adam Guziński – piotrkowianin, reżyser, scenarzysta, absolwent Wydziału reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Pracował jako asystent Mariusza Grzegorzka i Andrzeja Mellina. W swoim dorobku ma filmy nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych. Najnowszy jego film „Wspomnienie lata” został uznany za najlepszy debiut polski 21. Forum Kina Europejskiego Orlen Cinergia.

Urszula Grabowska-Ochalik – urodzona w Myślenicach polska aktorka filmowa i teatralna. Absolwentka Wydziału Aktorskiego państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Od początku związana jest z krakowskim Teatrem Bagatela, na deskach którego zadebiutowała jeszcze jako studentka PWST. Laureatka Orła za główną role kobiecą w filmie „Joanna”. Zagrała jedną z głównych ról w filmie „Wspomnienie lata”.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!