Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

W parku Poniatowskiego będzie kawiarnia?

Magistrat rozstrzygnął przetarg na wydzierżawienie części parku ks. Józefa Poniatowskiego. Zgodnie z warunkami przetargu u zbiegu ulic Żeromskiego i Parkowej ma powstać lokal gastronomiczny.

Pod koniec lutego w piotrkowskim magistracie odbył się przetarg, podczas którego wydzierżawiono – na 29 lat – nieruchomość w parku ks. J. Poniatowskiego. Działka ma 500 metrów kwadratowych i znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Parkowej i Żeromskiego. – Już po zakończeniu rewaloryzacji parku księcia J. Poniatowskiego pojawiały się sygnały od piotrkowian, że jest potrzeba utworzenia małej gastronomii w okolicach parku. Wyszliśmy naprzeciw tym oczekiwaniom. Przygotowaliśmy miejsce i odpowiednią infrastrukturę – mówi prezydent Krzysztof Chojniak w miejskim serwisie internetowym.

Nowy dzierżawca będzie mieć do spełnienia szereg warunków związanych z nabytą nieruchomością. – Budynek, który zostanie postawiony na działce musi spełniać funkcję gastronomiczną. Winien mieć charakter zabudowy pawilonowej, parterowej jako uzupełnienie zagospodarowania zabytkowego parku i nawiązywać do istniejącej niegdyś w parku architektury ogrodowej – wyjaśniają magistraccy urzędnicy. Co ważne, przyszły dzierżawca w wybudowanym lokalu gastronomicznym będzie musiał zorganizować ogólnodostępny szalet.

Kiedy może stanąć budynek? – Nowy dzierżawca podpisując umowę zobowiązuje się, że w ciągu roku od daty podpisania umowy uzyska stosowne pozwolenia bądź zgłosi budowę. W ciągu 3 lat nieruchomość ma być już zabudowana – podsumowują urzędnicy.

4.8 5 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kaktusfan
kaktusfan
8 marca, 2021 11:38

Pierdu pierdu, będzie wiosna… minęło prawie 5 lat i teraz im się przypomniało!! 😛🙄

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!