Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

W miejskim szalecie ukradli portfel i karty płatnicze. Teraz mogą posiedzieć nawet 10 lat

Piotrkowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przywłaszczyli portfel dokumentami oraz kartami płatniczymi. Sprawcy wykorzystując przywłaszczony łup, jedną z kart dokonywali zakupów w sklepach na terenie miasta. Obaj usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę do piotrkowskiej policji zgłosiła się kobieta, która oświadczyła, że poprzedniego dnia w miejskiej toalecie w Piotrkowie, nieznany sprawca ukradł jej portfel wraz z dokumentami oraz kartami płatniczymi. Kobieta oświadczyła również, że przy użyciu jednej z jej kart były dokonywane płatności. Sprawą od razu zajęli się piotrkowscy wywiadowcy.

– Policjanci sprawdzali wszystkie nagrania monitoringu ze sklepów, w których, jak się okazało dwóch mężczyzn przywłaszczoną kartą robiło zakupy. Wnikliwe działania funkcjonariuszy pozwoliło też ustalić, gdzie mężczyźni po dokonanych zakupach pojechali. Obaj wsiedli w taksówkę i pojechali do jednej z miejscowości na terenie powiatu. Policjanci od razu pojechali w ustalone miejsce. Patrolując miejscowość zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi jednego ze sprawców. 41-latek od razu przyznał, że to on razem z kolegą dokonywali zakupów kartą, którą drugi ze sprawców dzień wcześniej przywłaszczył w miejskiej toalecie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Funkcjonariusze też szybko dotarli do drugiego ze sprawców. 48-letni mieszkaniec powiatu, przyznał, że to on dokonał przywłaszczenia karty i dokonywał nią płatności wraz z kolegą. On również podzielił los kompana i trafił za policyjne kraty – informuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. 41-latek odpowie za trzy kradzieże z włamaniem przy użyciu karty bankomatowej oraz jedno usiłowanie kradzieży z włamaniem. Jego starszy kompan dodatkowo odpowie za przywłaszczenie portfela z dokumentami oraz kartami płatniczymi.

Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!