GrabicaWydarzenia

W Grabicy dodatkowa stacja karetek. NFZ rozstrzygnął konkurs

Łódzki OW NFZ rozstrzygnął dzisiaj (22.03) konkurs na świadczenia ratownictwa medycznego w Łódzkiem. Od 1 kwietnia w Łódzkiem będzie jeden rejon operacyjny, obsługiwany przez jedną scentralizowaną dyspozytornię medyczną i 105 zespołów ratownictwa medycznego, tj. o 5 zespołów ratownictwa medycznego więcej; 3 z nich będą stacjonowały w małych miejscowościach. Umowa o udzielanie świadczeń zostanie zawarta z WSRM i będzie realizowana wspólnie z 11 placówkami medycznymi z Łódzkiego.

Łódzki OW NFZ rozstrzygnął dzisiaj konkurs na świadczenia ratownictwa medycznego w Łódzkiem. Nowa umowa będzie obowiązywała od 1 kwietnia 2019 r. do 31 grudnia 2020 r. Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym o kontrakt z NFZ mogły ubiegać się tylko samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej, podmioty z 51-procentowym udziałem Skarbu Państwa lub jednostek samorządowych.

O zawarcie umowy na świadczenia ratownictwa medycznego w Łódzkiem ubiegało się wspólnie 12 dysponentów zespołów ratownictwa medycznego. Ofertę w konkursie ŁOW NFZ złożyła w ich imieniu Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi, która wcześniej musiała uzyskać do tego pełnomocnictwo wszystkich realizatorów. Wśród współrealizatorów jest między innymi Samodzielny Szpital Wojewódzki w Piotrkowie Trybunalskim.

Do końca marca 2019 r. województwo łódzkie podzielone było na 20 rejonów operacyjnych obsługiwanych przez 10 dysponentów. Zgodnie z nową ustawą rejony operacyjne zespołu ratownictwa medycznego są tożsame z rejonem operacyjnym dyspozytorni. W Łódzkiem od 2017 r. jest jedna dyspozytornia medyczna, czyli miejsce, w którym zarządza się zespołami ratownictwa i koordynuje akcje medyczne, w których jest wielu poszkodowanych. Od 1 kwietnia 2019 r. będzie obowiązywał nowy Wojewódzki Plan Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla województwa łódzkiego, przygotowany przez służby wojewody łódzkiego. Zgodnie z planem, w województwie łódzkim będzie jeden rejon operacyjny obsługiwany przez 105 zespołów ratownictwa medycznego, czyli o 5 więcej niż do tej pory. Nowe zespoły będą stacjonowały w: Grabicy, Żarnowie, Działoszynie oraz 2 czasowe zespoły w Łodzi Śródmieście i Łodzi Bałuty. W Łódzkiem pacjenci będą pod opieką 77 Zespołów Ratownictwa Medycznego typu „P”; 23 ZRM typu „S”; 2 czasowe ZRM typu „P” 12-godzinne; 2 czasowe ZRM typu „P” 8 godzinne; 1 czasowy ZRM typu „P” 12 godzinny weekendowy (od piątku do niedzieli).

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!