Piotrków TrybunalskiWydarzenia

W Gorzkowicach z niepokojem patrzą w niebo

Z niepokojem w niebo spoglądają w gminie Gorzkowice. Ostrzeżenia o możliwości wystąpienia silnych burz z gradem – a w niektórych rejonach kraju nawet trąb powietrznych – wydał IMGW w Warszawie.

Informacje potwierdza Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piotrkowie. „Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h, lokalnie 100 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk: 80%” – czytamy w komunikacie.

– Już od wczoraj z większą niż zwykle uwagą śledzimy wszelkie mapy i radary pogodowe. Na bieżąco sprawdzamy także stronę internetową IMGW z wydawanymi ostrzeżeniami. Jesteśmy także w kontakcie z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. Dziś także wysłaliśmy do mieszkańców gminy, zalogowanych w systemie ostrzegania, sms z komunikatem o możliwości wystąpienia burzy – powiedziała w rozmowie z nami Iwona Kadir, sekretarz gminy Gorzkowice.

SMS dotarł już do 1586 osób. Specjalny komunikat pojawił się także na stronie internetowej gminy Gorzkowice.

Komunikat IMGW obejmuje powiat: bełchatowski, kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, łódzki wschodni, opoczyński, pabianicki, pajęczański, piotrkowski, poddębicki, radomszczański, rawski, sieradzki, skierniewicki, tomaszowski, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski, zgierski, brzeziński, Łódź, Piotrków Trybunalski, Skierniewice.
Ważność: od godz. 16:00 dnia 21-06-2018 do: godz. 23:00 dnia 21-06-2018.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!