GminyGorzkowiceWażne wiadomościWydarzenia

W Gorzkowicach Urszula porwała wielotysięczną publiczność

Tradycyjnie w Gorzkowicach podczas święta gminy, zgromadziły się tłumy mieszkańców całego regionu. Na scenie gwiazdą wieczoru była legendarna Urszula.  

Podczas XV Dni Gorzkowic na odwiedzających tereny koncertu czekało mnóstwo atrakcji. Było oczywiście wesołe miasteczko, wystawy firm, ale przede wszystkim swoje stoiska wystawiły koła gospodyń wiejskich działające na terenie gminy, ale nie tylko, ponieważ gościły także panie z Parzniewiczek. – Nie boję się powiedzieć, że Koła Gospodyń Wiejskich, to jedne z ważniejszych społeczności każdej gminy. To właśnie te fantastyczne kobiety, dbają o tradycji kulinarne naszych rodzin. Cieszę się, że jest ich z nami dzisiaj tak dużo. Odwiedzający naszą gminę mają okazję spróbować przepysznych dań przygotowanych, nierzadko według przepisów naszych babć i prababć – mówił Alojzy Włodarczyk, wójt gminy Gorzkowice. – Jednak strawa dla ciała, to nie jedyne atrakcje, jakie przygotowaliśmy na ten czas. Któż nie zna “Malinowego króla” czy “Konika na biegunach”. Wystąpiła legendarna Urszula, a razem z tysiące osób przybyłych do naszej miejscowości – dodał wójt.  

– Muszę przyznać, że do Gorzkowic przyjeżdżamy każdego roku. mieszkamy w połowie drogi pomiędzy Piotrkowem i Gorzkowicami, jednak tutejsze gwiazdy jakoś bardziej nam odpowiadają – mówi pani Martyna.  

Święto gminy Gorzkowice zakończył pokaz sztucznych ogni.  

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!