reklama
GorzkowiceWażne wiadomościWydarzenia

Gorzkowice: Jeśli masz kompostownik, będzie taniej za śmieci

Nieco mniej za śmieci zapłacą mieszkańcy gminy Gorzkowie, którzy zaopatrzeni są w kompostowniki. Recykling bioodpadów kosztuje 2 złote mniej za każdą osobę z gospodarstwa domowego.

– Wójt gminy Gorzkowice informuje, że Rada Gminy Gorzkowice podjęła uchwałę w sprawie zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości kompostujących bioodpady w kompostowniku przydomowym. Zgodnie z obwiązującym porządkiem prawnym akt prawa miejscowego zaczyna obowiązywać po upływie 14 dni od daty publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego. W związku z tym, że do minionego poniedziałku dokument ten nie został opublikowany, zwolnienie z części opłaty, może zostać naliczane dopiero od miesiąca kwietnia – mówi pracownik urzędu gminy.

Nowe druki deklaracji – uprawniające do skorzystania z ulgi – będą wydawane w połowie marca, bezpośrednio po uprawomocnieniu uchwały. Szczegółowe informacje w tej sprawie pojawią się na stronie internetowej urzędu, a także na naszym portalu, gdzie zostanie także zamieszczony druk deklaracji

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ilona
Ilona
28 lutego, 2021 15:03

W Moszczenicy rada gminy też uchwaliła rabat w wysokości uwaga 1 jednej złotówki, że ktos 100 worków skoszonej trawy nie wystawi.

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!