Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

VII Piotrkowskiego Biennale Sztuki

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na otwarcie pokonkursowej wystawy VII Piotrkowskiego Biennale Sztuki. Wernisaż w najbliższą sobotę (21.10) o godz. 17.00 w Galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego 5.

Tematem przewodnim tegorocznego Biennale jest „Stoicki impuls”. Do tegorocznej 7. edycji Piotrkowskiego Biennale Sztuki 2023 zgłosiła się rekordowa w historii konkursu liczba uczestników – 618 autorów przedstawiło do oceny 1275 prac. Do II etapu zakwalifikowano 74 prace zgłoszone przez 65 autorów. Wystawę prac można podziwiać zarówno w Ośrodku Działań Artystycznych przy ul. Sieradzkiej 8 oraz ul. Dąbroskiego 5. Uroczyste otwarcie i ogłoszenie wyników będzie miało miejsce w najbliższą sobotę (21.10) o godz. 17.00 w ODA przy ul. Dąbroskiego. Wystawa będzie czynna do końca roku.

Biennale jest konkursem ogólnopolskim dla artystów sztuk wizualnych, którego celem jest przegląd i prezentacja współczesnych możliwości kreacji artystycznych w różnorodnych technikach, konfrontacja artystów posługujących się odmiennymi mediami, popularyzacja najciekawszych aktualnych zjawisk z obszaru sztuk wizualnych. Obok różnorodności mediów i technik plastycznych, wyróżnikiem tego konkursu jest temat stawiany przez Kuratora, charakteryzujący kolejne edycje konkursu. Pozwala to zarówno na poznanie szerokiego spektrum sposobów interpretacji tematu jak i wzajemnych relacji między malarstwem, grafiką, rzeźbą, fotografią, sztuką wideo czy instalacją. Wydarzenie patronatem objął Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!