GorzkowiceWydarzenia

V rajd nordic walking za nami

W Gorzkowicach odbył się już V Powiatowy Rajd Nordic Walking “Marsz dla serca” połączony z projektem „Mammografia dla zdrowia”, w którym udział wzięło dziesiątki amatorów tego rodzaju aktywności.

Przed marszem panie mogły wykonać badanie mammograficzne, badanie słuchu, pomiar ciśnienia i cukru. Później odbyła się prelekcja lekarza onkologa i amazonek. – Podczas takich spotkań chcemy uświadomić jak ważna jest profilaktyka i dbanie o swoje zdrowie, ale pokazujemy także, że choroba nie musi oznaczać końca. Cieszymy się, że mieszkańcy i goście z całego powiatu piotrkowskiego odwiedzili nas tak licznie. Nasze imprezy staramy się kierować do całych rodzin – powiedziała Iwona Kadir – sekretarz gminy Gorzkowice.

Starostwo kolejny raz włączyło się we współorganizację tej imprezy – Bardzo się cieszę, że tyle osób stawiło się na starcie rajdu. Cieszy frekwencja, bo nie od dziś wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Priorytetem dla nas jest zdrowie mieszkańców powiatu, dlatego bez wahania włączamy się w każdy projekt który nakierowany jest na poprawę zdrowia naszych mieszkańców – powiedział w rozmowie z nami Piotr Wojtysiak, starosta powiatu.

Trasa marszu obejmowała około 5 kilometrów i biegła przez Ryszardów i Szczukocice. W Szczukocicach uczestnicy rajdu mogli zobaczyć taniec poloneza na koniach i pokaz woltyżerki w wykonaniu młodzieży i dzieci.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!