reklama
Łęki SzlacheckieWydarzenia

V Edycja Konkursu Pieśni Patriotycznej

Konkurs Pieśni Patriotycznej pod patronatem wójta gminy Łęki Szlacheckie odbył się w tamtejszej podstawówce już piąty raz. Jego celem była popularyzacja pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży i uświadomienie roli pieśni historycznych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej.

Pierwsza część konkursu rozpoczęła się przesłuchaniem wszystkich uczestników w 4 kategoriach wiekowych. Wzięło w nim udział 29 osób. W uroczystości wziął udział między innymi poseł Grzegorz Lorek, starosta Piotr Wojtysiak, radni i wójtowie okolicznych gmin, a także dyrektorzy jednostek kultury, oraz przedstawicielki KGW z terenu gminy Łęki Szlacheckie.

– Nasze spotkanie był doskonałą okazją do kształtowania uczuć patriotycznych, upowszechniania polskiej tradycji narodowej, wzmocnienia identyfikacji z miejscem pochodzenia i jego dziedzictwem kulturowym. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a zwycięzcom poszczególnych kategorii wiekowych serdecznie gratulujemy. Podziękowania kierujemy również dla organizatorów konkursu, oraz Kół Gospodyń Wiejskich, które były zaangażowane w przygotowanie uroczystości, a pozostałym gościom dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony dzień w bardzo miłej atmosferze – powiedział na zakończenie wójt Piotr Łączny.

Oprawę muzyczną podczas konkursu zapewniła Kapela Spod Dębu. która na zakończenie dała popis swoich umiejętności.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!