Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Uważajcie na kieszonkowców!

Rada Osiedla Krakowskie Przedmieście – Sulejowska przestrzega mieszkańców przed kieszonkowcami, którzy mogą grasować na targowisku przy ulicy Bawełnianej. – Dostajemy sygnały od mieszkańców, że podejrzane osoby kradną portfele – mówi przedstawicielka RO.

– Mieszkańcy tej części miasta tłumnie przybywają na nasze targowisko by kupić owoce, warzywa a nawet zwierzęta jak również inne produkty. Niestety mamy zgłoszenia od mieszkańców, że od kilku tygodni grasują na targowisku kieszonkowcy. Zwracamy się z apelem, by kupujący zabierali ze sobą tylko potrzebną gotówkę. Nie zabierajmy za sobą większych pieniędzy, ponieważ amatorzy cudzej własności mogą was obserwować i tylko czekają na okazję do kradzieży. Ponadto skradzone dokumenty to kolejny kłopot – przestrzega Aleksandra Rozpędek .

Policja apeluje:

Przestępcy zazwyczaj atakują w tłoku podczas wsiadania czy opuszczania autobusu lub czytania rozkładu jazdy, wielokrotnie sami aranżują sytuacje absorbujące uwagę osoby okradanej. Takie zamieszanie osłabia ostrożność, trudno jest ich rozpoznać w tłumie, wygląd zewnętrzny o niczym nie świadczy, przestępca nie ma charakterystycznego wyglądu, wręcz przeciwnie – zazwyczaj sprawcy doskonale potrafią wtopić się w tłum. 

Nie ma uniwersalnych, pasujących do wszystkich mogących zaistnieć okoliczności rad, które ustrzegą nas przed staniem się ofiarą kieszonkowca. Możemy jednak kierować się kilkoma podstawowymi zasadami, które pozwolą nam na świadome, rozsądne i minimalizujące zagrożenia zachowanie. Jest to ważne, szczególnie teraz w okresie przedświątecznym, kiedy posiadamy przy sobie gotówkę, a nasza czujność i skupienie zostaje uśpiona. Jedną z najważniejszych jest daleko posunięta ostrożność i umiejętność przewidywania.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!