Wydarzenia

Uwaga wagarowicze! Trwa policyjna akcja „Nielat”

Pierwszy dzień wiosny, zwany dniem wagarowicza – dla części uczniów czas samowolnych ucieczek ze szkoły, dla łódzkich policjantów to okres wzmożonych działań prewencyjno-kontrolnych.

Policjanci z Piotrkowa, na pierwszy dzień wiosny zaplanowali akcję prewencyjną ukierunkowaną na bezpieczeństwo nieletnich, a jednocześnie przeciwko wagarowiczom. Funkcjonariusze pionu prewencji szczególną uwagę zwracać będą na zagrożenia, które mogą czyhać na beztroską młodzież. Kontrolami zostaną objęte obiekty handlowe oraz miejsca, gdzie po ucieczce z lekcji mogą gromadzić się dzieci i młodzież w wieku szkolnym.

W ramach akcji pn. ,,Nielat”, ukierunkowanej na zapobieganie i zwalczanie demoralizacji oraz przestępczości nieletnich, policjanci zwrócą też szczególną uwagę na punkty sprzedaży alkoholu i papierosów i będą prowadzić kontrole młodych osób pod kątem stanu trzeźwości, odurzenia środkami psychoaktywnymi, palenia papierosów. W przypadku ujawnienia zachowań agresywnych, naruszeń ładu i porządku prawnego, policjanci podejmą stosowne czynności w sprawach o przestępstwa i wykroczenia.

Przypominamy! Sprzedaż napojów alkoholowych nieletnim jest przestępstwem. Za złamanie tego przepisu, możesz stracić licencję na sprzedaż alkoholu.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x