GminyWażne wiadomościWydarzenia

Utrudnienia na A1 i DK12. Będą korki!

Drogowcy na najbliższe dni przewidują utrudnienia na autostradzie A1 między węzłami Kamieńsk i Radomsko, a także na DK12 pomiędzy Piotrkowem a Sulejowem.

DK12

W tym tygodniu na DK12 między Piotrkowem Trybunalskim i Sulejowem ruszają tzw. cząstkowe naprawy nawierzchni.

Prace będą prowadzone od jutra (14.02.2023) do czwartku (16.02.2023) w godzinach: 9:00 – 15:00.

– Pierwszego dnia ekipy remontowe napotkamy w Sulejowie – na odcinku blisko dwóch kilometrów (od km 412 do km 413,8), z kolei w środę naprawy będą prowadzone między 402 i 404 km trasy: od granicy Piotrkowa Trybunalskiego w kierunku Poniatowa – mówi Maciej Zalewski.

Natomiast w czwartek (16.02.) kontynuowane będą prace w Sulejowie, na tym samym odcinku, co we wtorek, tylko na przeciwległym pasie jezdni.

– Podczas prowadzonych prac, ruch (wahadłowy) w miejscu, w którym się odbywają, będzie sterowany ręcznie. Ponadto będzie obowiązywał zakaz wyprzedzania. Dodatkowo w miejscach poza obszarem zabudowanym wprowadzone zostanie ograniczenie do 60 km/h. Ponieważ opisane prace wymagają bezdeszczowej aury, w przypadku załamania pogody należy spodziewać się zmiany terminu wykonania prac – dodaje rzecznik łódzkich drogowców.

A1

W związku z koniecznością przeprowadzenia badań fotometrycznych na autostradzie A1 (sprawdzenie wydajności oświetlenia ulicznego), w ciągu dwóch kolejnych nocy – ze środy na czwartek (15/16.02.2023) i z czwartku na piątek (16/17.02.2023) między węzłami Kamieńsk i Radomsko należy się spodziewać utrudnień.

– Prace będą prowadzone: na wysokości węzła Radomsko (390 km trasy) na odcinku około 400 metrów na obu jezdniach, i przy MOP-ach Stobiecko Szlacheckie Wschód i Stobiecko Szlacheckie Zachód (388 km). – W tym przypadku długość odcinka objętego pomiarami, to ok. 1,2 km i będą one również prowadzone na obu jezdniach. Trzecim punktem, pomiarowym będzie MOP Słostowice (378 km trasy), gdzie badania prowadzone będą na długości około 800 metrów na jezdni prowadzącej w kierunku Łodzi – informuje Maciej Zalewski z GDDKiA.

Zarówno pierwszej, jak i drugiej nocy pomiary zaczną się o godzinie 19:00 i zakończą około 2:00. Przy czym pierwszej nocy będą prowadzone na jezdni w kierunku Łodzi, a drugiej, w kierunku Katowic.

– Prace pomiarowe nie powinny znacząco oddziaływać na płynność ruchu, ale ze względu na porę nocną apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności – dodaje Maciej Zalewski.

5 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!