SportWydarzenia

Urząd Marszałkowski przekazał dotacje dla LZS

Aż 70 tysięcy dotacji przekazał Zarząd Województwa, dla Ludowych Zespołów Sportowych. Młodzi sportowcy będą mogli wykorzystać pieniądze na realizację zadań związanych ze sportem. – Dzięki tym pieniądzom będziemy mogli wysłać sporą grupę zawodników na Ogólnopolskie Igrzyska LZS – mówią ludowi działacze.

Urząd Marszałkowski rozstrzygnął konkurs który skierowany był do instytucji zajmujących się sportem na terenach wiejskich. – LZS otrzymało w ramach dotacji 70 tysięcy złotych, z przeznaczeniem na zadania z zakresu rywalizacji na poziomie wojewódzkim i ogólnopolskim. Ten konkurs był dedykowany do tych organizacji które realizują zadania upowszechniania sportu na terenach wiejskich i małomiasteczkowych – powiedział Zbigniew Ziemba, wicemarszałek WŁ.

– Na pewno mamy kogo wysłać. Gdyby nie ta dotacja, na wyjazd musiałby się złożyć samorządy, albo sami sportowcy. Jeśli nie, to trzeba by szukać innych rozwiązań. Na pewno mamy szanse medalowe. Powalczymy o najlepsze miejsca w lekkiej atletyce, karate i zapasach. Liczymy, że uda nam się zająć 5-6 miejsce w kraju. – powiedział Zdzisław Wawrzewski, przewodniczącym rady wojewódzkiej LZS w Łodzi.

Z budżetu województwa na realizację swoich zadań Ludowe Zespoły Sportowe oraz kluby w nich działające otrzymały około 350 tys. zł.

0 0 vote
Article Rating

Powiązane artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x