Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Urolodzy z całego kraju obradowali w Piotrkowie

 W miniony weekend w Piotrkowie odbywały się 1. Łódzkie Dni Urologicznych. Organizatorem sympozjum był Zarząd Łódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Urologicznego i Sekcja Urologów Wojskowych PTU. Przez dwa dni urolodzy z całego kraju uczestniczyli w wykładach, ale także mieli możliwość zapoznać się z nowinkami technicznymi z tej gałęzi medycyny. W Piotrkowie zaprezentowano między innymi robota, dzięki któremu nawet na odległość można wykonywać skomplikowane operacje. Taki sprzęt z powodzeniem wykorzystywany jest w bełchatowskim szpitalu podczas wycinania nowotworów, na przykład prostaty.

KLIKNIJ BY POSŁUCHAĆ ROZMOWY Z MATEUSZEM JOBCZYKIEM
Na zdjęciu od lewej: płk dr n.med. Tomasz Syryło i dr n. med. Mateusz Jobczyk

W czasie obrad poruszaliśmy wiele interesujących tematów, m.in. z zakresu urologii onkologicznej, chirurgii robotowej, laparoskopii czy leczenia kamicy nerkowej. Odbywały się również wykłady z zakresu medycyny pola walki, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów medycznych wojny w Ukrainie, roli symulacji medycznej w procesie kształcenia personelu medycznego i urazów układu moczowo-płciowego – mówił dr n. med. Mateusz Jobczyk – jeden z organizatorów sympozjum, przewodniczący Oddziału Łódzkiego PTU, członek Zarządu Sekcji Urologii Robotowej PTU. – Grudzień to czas podsumowań, skłaniający do refleksji na temat minionego roku, naszych osiągnięć, ale także wyzwań i planowania przyszłych działań. Z pewnością będziemy o tym rozmawiać także w czasie kolacji, na którą zapraszamy po pierwszym dniu obrad – dodał.

Mamy nadzieję, że minione spotkanie było platformą wymiany doświadczeń oraz okazją do prowadzenia ożywionej dyskusji, a sympozjum na stałe zagości w kalendarzu wydarzeń Polskiego Towarzystwa Urologicznego – dodał płk dr n. med. Tomasz Syryło – przewodniczący Sekcji Urologów Wojskowych PTU, drugi z organizatorów sympozjum.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!