GminySulejówWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Uratowali 1000 zwierząt, przeprowadzili ponad 4000 lekcji. Leśna Osada Edukacyjna podsumowała rok

Przełom roku skłania do podsumowań, dlatego Nadleśnictwo Piotrków pokusiło się o krótkie streszczenie wydarzeń minionego roku. Okazuje się, że pomimo pandemii, leśnicy mieli mnóstwo pracy. Niemal 1000 uratowanych zwierząt i ponad 4000 spotkań edukacyjnych robi wrażenie.

Nadleśnictwo Piotrków, rok podsumowało w mediach społecznościowych:

Nowy Rok 2022 to nowe wyzwania. Ustępujący rok 2021 pozwolił nam na zakończenie budowy „Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt”, wyposażenie własnego, Leśnego Gabinetu Weterynaryjnego i sali zabiegowej w niezbędny sprzęt weterynaryjny. Odwiedziny Pary Prezydenckiej i pobyt w Ośrodku było dla nas niezwykłym wyróżnieniem. Miłym akcentem było też zwycięstwo w plebiscycie „Trybunalskie Rozmowy Regionalne”. Chcemy też podziękować za wsparcie naszego Ośrodka przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie, Gminę Moszczenica i UM w Koluszkach. Każda pomoc powoduje, że z roku na rok ratujemy więcej zwierząt.

Udało nam się w tym roku uratować blisko 1000 zwierzęcych istnień. Mimo pandemii i nauki zdalnej w szkołach zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy ponad 4000 lekcji w Leśnej Osadzie Edukacyjnej. Odbyły się też na terenie lasów różne imprezy o charakterze sportowym. Utworzyliśmy dwie nowe strefy ochrony dla Bociana czarnego, gatunku, który wymaga mokrych miejsc do żerowania.

Długo jeszcze można by pisać o 2021 roku, ale najważniejsze to, co przed nami. Poprzeczka postawiona wysoko w 2022 roku. Praca zespołowa całej Załogi pozwoli na realizację wszystkich zadań jakie czekają nas w Nowym Roku. Zarówno tych związanych z pozyskaniem drewna jak i tych hodowlanych czy typowo ochronnych. Z tym wszystkim zmierzy się Załoga leśników, pracująca w Nadleśnictwie Piotrków.

Zobacz galerię zdjęć, przygotowaną przez Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Piotrków.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!