GminySulejówWażne wiadomościWydarzenia

#UNasCzystyLas w okolicach Przygłowa

W lasach leśnictwa Przygłów rozpoczęła się akcja #UNasCzystyLas rozpropagowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Na akcję licznie odpowiedzieli strażacy, harcerze oraz mieszkańcy, którzy wspólnie posprzątali las wzdłuż Luciąży niedaleko szkoły i kościoła. W akcji wzięli udział strażacy z OSP Przygłów i OSP Sulejów – Podklasztorze, leśnicy Nadleśnictwa Piotrków, harcerze z 37 DH „Wilki” i 37 GZ „Wilczki” z Przygłowa oraz mieszkańcy Przygłowa i Włodzimierzowa.

– Blisko 50-osobowa grupa podzieliła się odcinkami do sprzątania. Śmieci zbierane były również na rzece Luciąża, gdzie przy powalonych drzewach zrobił się zator zatrzymujący zanieczyszczenia. W przeciągu dwóch godzin akcji zebraliśmy kilkadziesiąt worków śmieci, różnego asortymentu między innymi opony samochodowe, butelki szklane i plastikowe, ubrania czy folie… Nie sposób wymienić wszystkich, natomiast pewne jest, że ilość śmieci w lesie przeraża. Dzięki dzisiejszej akcji oczyściliśmy fragment lasu, który daje nam możliwość spokojnego wypoczynku, spaceru czy biegania. – mówią strażacy z Przygłowa.

Była to już druga edycja akcji #UNasCzystyLas i na pewno nie ostatnia. – Serdecznie podziękowania kierujemy do Nadleśnictwa Piotrków z Rafałem Taranowskim na czele za upominki i pomoc w organizacji akcji oraz do wszystkich przybyłych harcerzy, strażaków i mieszkańców, za pracę na rzecz naszego wspólnego dobra jakim są lasy. Serdecznie dziękujemy również Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi za propagowanie akcji oraz upominki dla najmłodszych. – dodają druhowie.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!