WolbórzWydarzenia

Umowa na utworzenie inkubatora pszczelarskiego podpisana

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu miało miejsce uroczyste podpisanie umowy o przyznaniu pomocy na realizację inkubatora przetwórstwa lokalnego miodów i produktów pszczelich z udziałem Marszałka Województwa Łódzkiego, Grzegorza Schreibera, Starosty Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka oraz Wicestarosty Dariusza Magacza. To pierwsze takie miejsce w naszym kraju.

Powiat Piotrkowski na realizację zadania otrzyma wsparcie w wysokości niemal 320 tys. zł ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Całkowity koszt planowanej inwestycji to 612 834,33 zł. Inkubator pszczelarski jako pierwszy w Polsce będzie miejscem, w którym pszczelarze będą mogli dokonać przetwórstwa miodów i produktów pszczelich ich konfekcji oraz promocji jako lokalnych produktów ziemi piotrkowskiej.

– W ramach budowy Inkubatora piotrkowscy pszczelarze otrzymają do dyspozycji nowoczesną linię technologiczną złożoną z profesjonalnych, wysokiej jakości urządzeń, które dotychczas nie były dostępne na obszarze powiatu piotrkowskiego. Planowana operacja pozwoli na pełne wykorzystanie lokalnego potencjału regionu, a korzystanie z inkubatora pszczelarskiego przyczyni się do rozwoju przedsiębiorczości, promowania lokalnych i tradycyjnych produktów (miodów ziemi piotrkowskiej) – powiedział Starosta Piotr Wojtysiak podkreślając że Powiat jedynie realizuje potrzeby pszczelarzy, którzy zainicjowali przedsięwzięcie podczas Forum Rolników Ziemi Piotrkowskiej w 2015 roku.

W ramach podziękowania za wsparcie marszałek, starosta i wicestarosta otrzymali od pszczelarzy medale za zasługi na rzecz wspierania pszczelarstwa w powiecie piotrkowskim. Medale wręczył Pan Stanisław Ból – sekretarz Polskiego Związku Pszczelarzy.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wtf
Wtf
15 maja, 2019 20:55

A co tam robi ten pan od cmentarza

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!