Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Umowa na tomograf podpisana! – WIDEO

W siedzibie szpitala przy Rakowskiej w Piotrkowie, podpisano dziś (23.03) umowę dzięki której placówka otrzyma 3 miliony złotych na zakup nowego tomografu komputerowego wraz z przystosowaniem pomieszczeń do jego instalacji. Dotację celową przekazał Zarząd Województwa.

– Spotkaliśmy się dziś by dokonać czynności podpisania umowy. Samodzielny Szpital Wojewódzki otrzymuje dotację celową w ramach wydatków majątkowych w wysokości 3 milionów złotych. Kwota o której mówimy, zapewne jest niebanalna w skali budżetu placówki. Zakup tomografu komputerowego wraz z adaptacją powierzchni, to dokładnie to zadanie które będzie przedmiotem dotacji. Nie mam wątpliwości, że jest to odpowiednio zdiagnozowana potrzeba. – mówił podczas podpisania umowy Zbigniew Ziemba – wicemarszałek woj. łódzkiego.

– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Urzędowi Marszałkowskiemu. Chciałbym podkreślić, że w Piotrkowie będą pracowały dwa tonografy. Ten (nowy – przyp. red.) będzie przeznaczony głównie do badań „covidowych”. W tej chwili sprawiało to wiele kłopotu, ponieważ po każdym takim badaniu musi nastąpić dezynfekcja pomieszczenia, a to jest 40 minut wyłączenia aparatu. W tej chwili aparat nie będzie musiał być wyłączany, ponieważ po kolei będą przeprowadzane badania „covidowe”. Odrębną sprawą, to awaria urządzenia. Tomograf który posiadamy aktualnie jest aparatem starym, teraz będzie nowy, i w tym momencie będziemy mieli możliwość pracowania bez przerwy, bez obawy o zaprzestanie badania – mówił Marek Konieczko, dyrektor szpitala.

Po zasileniu budżetu szpitala kwotą 3 milionów złotych, będzie można rozpocząć procedurę zakupu urządzenia.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!