Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Ulica Pereca z nową nawierzchnią

Zgodnie z planem przebiega remont ul. Icchoka Leiba Pereca w Piotrkowie. Wykonano już wszystkie prace instalacyjne i większość zaplanowanych robót drogowych. W miniony wtorek na remontowanym odcinku pojawiły się maszyny wylewające ostatnią ścieralną warstwę masy bitumicznej.

Przebudowa ulicy Pereca to jedno z zadań ogólnie pojętej rewitalizacji Podzamcza. Prace nie tylko zmienią wizerunek drogi, ale także organizację ruchu. Po zakończeniu przebudowy ul. Pereca zostanie połączona z ul. Wojska Polskiego oraz al. Kopernika. Z ul. Wojska Polskiego będzie możliwy wjazd, a z kolei od strony al. Kopernika zarówno dojedziemy na Podzamcze, jak i z niego wyjedziemy. Powstaną także dwa deptaki. Pierwszy na odcinku od ul. Starowarszawskiej do ul. Garncarskiej (jezdnia zachodnia) oraz drugi od ul. Starowarszawskiej do ul. Zamkowej (jezdnia wschodnia).

– Czeka nas jeszcze budowa wjazdu i zjazdu od strony al. Kopernika. Na tej części musimy przebudować ciepłociąg. Z tymi pracami wstrzymujemy sie  do maja, aby teraz nie pozbawiać mieszkańców ciepła – informują pracownicy Biura Inwestycji i Remontów i podkreślają, że jeśli tylko warunki atmosferyczne diametralnie się nie zmienią inwestycja powinna zakończyć się w drugiej połowie 2020 roku.

Koszt zadania to 3,25 mln zł, z tego 1,6 mln zł stanowi dofinansowanie z funduszy europejskich. Przebudowa ul. Pereca wykonywana jest w ramach projektu „Młode Stare Miasto”.

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close