reklama
Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Ukradł mech z lasu, teraz słono za to zapłaci

To, że las jest państwowy – czyli nas wszystkich – nie oznacza, że można z niego wynosić wszystko. Przekonał się o tym mieszkaniec powiatu, który ukradł z lasu mech. Mężczyzna został złapany i dostał mandat – 1 000 złotych.

O sprawie Nadleśnictwo Piotrków poinformowało w mediach społecznościowych.

Czy wolno zbierać mech w lesie? Otóż nie wolno! Przekonał się o tym wczoraj zbieracz, który próbował wywieźć z lasu 9 worków mchu. Moda na „leśne” urządzanie ogrodów dała popyt na tego typu wystrój. Strażnicy Leśni z Nadleśnictwa Piotrków, zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku. Zapoznali go z art.153 Kodeksu Wykroczeń, który jasno określa, co wolno wynosić z lasu. Dotyczy on nie tylko Lasów Państwowych ale także lasów prywatnych.Sprawca został ukarany, mech wrócił do lasu.

– Nie wolno wynosić z lasu mchu, ponieważ żyją w nim zwierzęta. To owady i pożyteczne biegaczowate, czasami nawet w mchu zagrzebują się jeże. Ponadto ściółka jest środowiskiem życia olbrzymiej liczby pierwotniaków, grzybów oraz zwierząt bezkręgowych czyli ślimaków, owadów i pająków – powiedział w rozmowie z nami Paweł Kowalski z Nadleśnictwa Piotrków. – Jeśli ktoś potrzebuje mech, zawsze powinien udać się na giełdę ogrodniczą i go kupić – dodał leśnik.

1 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!