GminyGorzkowiceWażne wiadomościWydarzenia

UG Gorzkowice: Uważajcie na oszustów!

Urzędnicy z Gorzkowic przestrzegają przed oszustami podszywającymi się pod pracowników gminy. „Oszuści pukają do drzwi pod pretekstem kontroli pieca czy kotła” – czytamy w komunikacie urzędu.

Oszuści na wiele sposobów próbują wykorzystać łatwowierność innych, dlatego podszywają się pod pracowników wodociągów, opieki społecznej a nawet policjantów. Tym razem padło na urzędników gorzkowickiego urzędu gminy. W tej sprawie wydano komunikat, w którym czytamy:

Docierają do nas sygnały o podejrzanych osobach podających się za pracowników gminy i pukają do drzwi pod pretekstem kontroli pieca czy kotła.

Informujemy, że ani pracownicy Urzędu Gminy Gorzkowice, ani żadnej znanej nam instytucji nie przeprowadza takich kontroli na terenie gminy.

Prosimy o zachowanie ostrożności, sprawdzanie tożsamości osób przeprowadzających „kontrolę”, weryfikowanie ich uprawnień oraz zgłaszanie policji wszelkich sytuacji budzących wątpliwość.

Pamiętajmy o seniorach, szczególnie tych samotnych, którzy zamieszkują w naszej okolicy – upewnijmy się, że wiedzą jak postąpić w sytuacji, gdy ktoś pod pretekstem kontroli chce wejść do ich domów i mieszkań! 

Także policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi. Dlatego należy zachować czujność  i kierować się ograniczonym zaufaniem wobec rozmówców podających się  za bliskich, potrzebujących wsparcia finansowego, urzędników lub innych osób, które zapewniają o chęci ochrony naszych oszczędności. Nie należy także wpuszczać do domu nieznajomych i przekazywać im pieniędzy oraz innych danych. W sytuacji, kiedy mamy podejrzenia zawsze należy zadzwonić pod numer alarmowy 112.

3 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!