SportZapasy

Udane debiuty młodych zapaśników AKS

Młodzi zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego zaliczyli udany debiut w gronie kadetów. Podczas zawodów o Puchar Polski, trzech piotrkowskich debiutantów w tej kategorii wiekowej awansowało do strefy medalowej. Srebrny krążek wywalczył ich o rok starszy kolega Patryk Robaszek.

Na pierwszych tegorocznych zawodach w kategorii kadetów Atletyczny Klub Sportowy reprezentowało jedenastu zapaśników. Dla siedmiu z nich był to debiut w starszej grupie wiekowej w turnieju tej rangi. Do strefy medalowej awansowało trzech, którzy ostatecznie zajęli piąte miejsca: Michał Radziszewski (kat. 51 kg), Franciszek Cejnóg (kat. 55 kg) i Stanisław Fussy (kat. 80 kg). Srebrny krążek wywalczył ich starszy kolega Patryk Robaszek (kat. 80 kg), dla którego obecny rok jest kolejnym w rywalizacji wśród kadetów.

W sporcie nie zawsze najważniejsze są medale. Oczywiście, każdy zdobyty krążek zawsze bardzo nas cieszy, dlatego gratulujemy Patrykowi sukcesu. Ale warto zwrócić uwagę na coś innego: chłopcy, którzy jeszcze w zeszłym roku byli w krajowej czołówce wśród młodzików, po przejściu do wyższej grupy wiekowej także są w czołówce krajowej mimo tego, że walczą ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. To pokazuje, że system szkolenia, który funkcjonuje w naszym klubie, zdaje egzamin – mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego.

Najważniejszymi zawodami w kategorii wiekowej kadetów jest Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która w tym roku zaplanowana jest na początek maja.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!