Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

“Udało nam się pozyskać miliony złotych dla Piotrkowa i regionu!”

Wszystkie samorządy w kraju borykają się z problemem mniejszych wpływów do budżetu. W wielu miejscach “obcięto” pieniądze na inwestycje. Samorządy zaciskają pasa cudem dopinając budżet. Dlatego w wielu przypadkach ratunkiem dla lokalnych inwestycji jest dotacja z budżetu centralnego.

Poseł Grzegorz Lorek opowiedział nam dziś, o kilku inwestycjach, które uzyskały wsparcie z budżetu Państwa. – Niewątpliwie mamy trudne czasy, dlatego nie ukrywam, że walka o pieniądze dla regionu była trudna. W czasie koronawirusa wpływy do budżetu centralnego są mniejsze, a zadania do wykonania dalej istnieją i są one bardzo ważne – zwłaszcza te poprawiające bezpieczeństwo mieszkańców. Udało mi się pomóc w zdobyciu pieniędzy dla regionu. To w sumie kilka milionów złotych. Przeznaczone będą na niezwykle ważne i jakże potrzebne inwestycje, a są to: budowa chodnika wzdłuż DK12/91 w miejscowości Srock. Tutaj pozyskaliśmy niemal 900 tysięcy złotych. Dalej pozostajemy na DK91: Ignaców, Rozprza, Niechcice. To także budowa chodników, tym razem za prawie 3 miliony złotych. Poprawi to komfort życia mieszkańców w wymienionych miejscowości, bowiem nikomu nie trzeba mówić, jak duży ruch pojazdów w związku z przebudową autostrady odbywa się po tej drodze – mówi poseł Grzegorz Lorek.

To jednak nie jedyne inwestycje. Parlamentarzysta starał się także o finanse dla Piotrkowa Trybunalskiego. – Udało się pozyskać 2,5 miliona złotych na budowę ulicy Nowy Świat na Osiedlu 800-lecia. Jest to nowo projektowana droga, która połączy ul. Broniewskiego i Wierzejską. Inwestycja oprócz wybudowania jezdni, obejmować będzie także budowę dojazdów do posesji, ścieżki rowerowej czy progów zwalniających. Piotrków wnioskował o 2,5 miliona, i tyle udało się dla naszego miasta wywalczyć – dodaje Grzegorz Lorek.

Swoją część z budżetowego tortu otrzyma także Gmina Gorzkowice. – To 2,5 miliona złotych z przeznaczeniem na przebudowę istniejącej oczyszczalni ścieków. Wiem, że w gminie odbywa się kilka inwestycji związanych z kanalizacją, dlatego pieniądze na remont oczyszczalni zapewne się przydadzą – mówi poseł Lorek.

W sumie w ramach kolejnego konkursu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, do naszego województwa przekazanych będzie 125 377 676, 76 zł

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polak mały
Polak mały
1 kwietnia, 2021 09:38

Ile trzeba było zjeść śniegu by popierać i głosować na ten populizm i propagandę PiS..państwo jest od tego by wspierać samorządy..

Polak mały
Polak mały
1 kwietnia, 2021 09:40

Przekaz dla słabo wyedukowanych i doinformowanych wyborców PiS.Panstwo dotuje samorządy a przedstawiciele PiS się do tego podłączają

Powiązane artykuły

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!