GrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Uczniowie ZSP CKU z Szydłowa w Zakopanem (i nie tylko)

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie ostatnie kilka dni spędzili w Zakopanem. Celem ich pobytu w górach, był udział w szkoleniu pn. „Zwiększenie dochodowości gospodarstw rolnych w kontekście wspólnych działań rolników”. To kolejny grant jaki z powodzeniem wykorzystała szkoła.

W programie pobytu, poza stacjonarnymi zajęciami szkoleniowymi, zaplanowano także wyjazd studyjny, prezentujący przykłady działań na obszarach wiejskich – Sądeckiej Grupy Producentów Owoców i Warzyw „Owoc Łącki”, Stowarzyszenia „Łącka Droga Owocowa” oraz Tatrzańsko- Beskidzkiej Grupy Producentów „Gazdowie”. Przedsiębiorcy zaprezentowali produkcję sera w położonych wysoko w górach bacówkach, oprowadzili po obficie owocujących sadach czy zapoznali z produkcją certyfikowanych soków regionalnych.

Uczniowie z Szydłowa połączyli przyjemnie z pożytecznym. W pięknej scenerii polskich gór, przy jeszcze letniej pogodzie, uczestnicy wybrali się wycieczkę do ruin zamku w Czorsztynie, ponadto wjechali kolejką linową na Gubałówkę, przekroczyli nawet granicę polsko-słowacką, kładką nad Dunajcem. Oczywiście nie zabrakło czasu na zakupy na popularnych stolicy Tatr Krupówkach.

Foto: Archiwum szkolne

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!