GrabicaWydarzenia

Uczniowie z Szydłowa na praktykach w słonecznej Grecji

W ramach projektu „Praktyka uczyni z Ciebie mistrza, czyli umiesz więcej – możesz więcej!”, 70 uczniów z ZSPCKU w Szydłowie bierze udział w praktykach szkolnych w Grecji. Do tej pory, niemal 40 uczniów odbyło już zajęcia na Riwierze Olimpijskiej, reszta odwiedzi ten kraj we wrześniu.

Projekt realizowany jest już od 1 września zeszłego roku i potrwa do końca grudnia 2018 r. Nadrzędnym jego celem jest przeprowadzenie dwutygodniowych, zagranicznych praktyk zawodowych dla 70 uczniów Technikum w Szydłowie, podzielonych na 3 grupy wyjazdowe. Praktyki te odbywają się na ternie greckiej Riwiery Olimpijskiej. Uczestnicy projektu nie tylko nie ponoszą żadnych kosztów związanych z wyjazdem ani pobytem za granicą, ale mają zagwarantowane 3 posiłki dziennie, jak również dostają kieszonkowe. Wszystko finansowane jest z budżetu projektu. Uczniowie oprócz nauki wykonywania swojego fachu, poznają region, jego zwyczaje, historię i zabytki. W trakcie pobytu młodzież zwiedza Saloniki, kolebkę Macedonii – Werginę. Ponadto odbyła rejs statkiem na wsypę Skiathos, podziwiając wiszące na skałach klasztory, tzw. Meteory.

Dwie z trzech grup praktykantów (37 osób) już zakończyły swoją przygodę z malowniczą Grecją. Młodzież wróciła opalona, szczęśliwa i pełna wspomnień. Na swoją szansę zakosztowania nauki za granicą, czeka kolejnych 33 uczniów. Ich termin wyjazdu przypada we wrześniu tego roku.

Inicjatywa ta realizowana jest w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!