Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Uczniowie śpiewali Mazurka Dąbrowskiego – FILM

Ponad 4,8 mln uczniów w Polsce i za granicą, oraz prawie 470 tys. nauczycieli i pracowników oświaty z ponad 24 tys. przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych zgłosiło swój udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. W piątek, 9 listopada, o godzinie 11.11 odśpiewano cztery zwrotki hymnu narodowego. Nie inaczej było w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim. Odwiedziliśmy dwie szkoły: ZSPiPO nr 3 w Piotrkowie oraz ZSP w Szydłowie. 

– Każdego roku obchodzimy w szkole podobne uroczystości. W tym roku wyjątkowo uroczyście, bo w 100-lecie odzyskania niepodległości. Punktualnie o godzinie 11.11, wspólnie z uczniami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi z przedszkola nr 8 i 12, odśpiewaliśmy hymn państwowy, czyli Mazurka Dąbrowskiego – powiedziała Edyta Wiernicka, dyrektor budowlanki.

Za postawy patriotyczne uczniów szkoły w Szydłowie dziękował Piotr Wojtysiak, wicestarosta piotrkowski. – Na szczęście wasz patriotyzm nie wymaga od nas walk zbrojnych. Patriotyzm bowiem ma wiele wymiarów, zarówno tych na poziomie edukacji, społeczności szkolnej, ale i naszej małej ojczyzny jaką jest ziemia piotrkowska, za co bardzo wam dziękuję – mówił Piotr Wojtysiak.

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x