Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Uczniowie odebrali stypendia Urzędu Marszałkowskiego

Najlepsi uczniowie szkół zawodowych z województwa łódzkiego spotkali się (13.05) w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim z wicemarszałkiem Zbigniewem Ziembą i łódzkim kuratorem oświaty Waldemarem Flajszerem. Młodzież odebrała stypendia ,,Zawodowcy w Łódzkiem”.

Projekt ,,Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych. III edycja” jest   realizowany przez samorząd województwa łódzkiego jako część Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020. W tym roku stypendia otrzyma aż 1500 uczniów. Urząd Marszałkowski WŁ przeznaczył na ten cel 5 milionów 600 tysięcy złotych. Do każdego z uczniów trafi po 3 tysiące złotych.

– To już trzecia edycja inicjatywy samorządu województwa łódzkiego, która daje nowe możliwości uczniom szkół zawodowych – mówi wicemarszałek Zbigniew Ziemba. – Żeby zostać stypendystą tego programu, trzeba spełnić warunki. Oczywiście bezwzględnym jest zaangażowanie, które potwierdzi uczeń wysoką średnią ocen, co najmniej 4,5 – podkreśla wicemarszałek Ziemba.  

W czwartkowym spotkaniu wzięli udział tegoroczni stypendyści wojewódzkiego programu „Zawodowcy w Łódzkiem” z Piotrkowa Trybunalskiego, Łowicza, Rawy Mazowieckiej i Skierniewic. Wyróżnieni uczniowie, podkreślają, że stypendia przeznaczą na sprzęt, który wykorzystają do dalszej nauki zawodu.

– Moim kierunkiem jest weterynaria. Jest to moje pierwsze stypendium – mówi Marta Łukasik z Technikum z Bujen. – Wydaje mi się, że włożyłam dość sporo pracy, ciężkiej pracy, w to aby otrzymać to stypendium. Jest to coś, co daje mi motywację do dalszego rozwijania się – mówi młoda stypendystka.

Program ,, Zawodowcy w  Łódzkiem” skierowany jest do młodzieży, która uczy się w co najmniej drugich klasach szkół z regionu łódzkiego.

– To są wielkie rzeczy – mówi łódzki kurator oświaty Waldemar Flajszer. – Dziękuję Samorządowi Województwa Łódzkiego za takie podejście do dzieci. To są naprawdę wielkie sprawy, kiedy promujemy młodych ludzi, którzy kończą niejednokrotnie bardzo ważne kierunki. Czy Państwo wiecie, że dziś wyszkolenie człowieka, który będzie obsługiwał obrabiarkę CNC, to jest szansa na zdobycie zawodu przyszłości, gdzie zarobki sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych na miesiąc?– mówi Waldemar Flajszer. 

Podczas spotkania wicemarszałek Zbigniew Ziemba podziękował także przedstawicielom szkół i nauczycielom zaangażowanym w nauczanie zawodowe w regionie.

Wyróżnienia z rąk marszałka odebrali: Anetta Mielczarek, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego im. Wincentego Witosa w Bujnach i Lidia Łopusiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim. Pracownie naukowe popularnej piotrkowskiej ,,Piomy” wicemarszałek Zbigniew Ziemba odwiedził na zakończenie wizyty w Piotrkowie Trybunalskim.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!