Wydarzenia

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 19 do 25 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw – czytamy w komunikacie KWP.

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów, zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

W siedzibach Prokuratur Rejonowych okręgu piotrkowskiego tj. w Prokuraturze Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim, Prokuraturze Rejonowej w Radomsku, Prokuraturze Rejonowej w Tomaszowie Mazowieckim, Prokuraturze Rejonowej w Bełchatowie oraz Prokuraturze Rejonowej w Opocznie będą zorganizowane dyżury prokuratorskie ukierunkowane na udzielenie porad prawnych i pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwami.

Porady udzielane będą także w budynkach sadowych. Przewodniczący Wydziałów Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim oraz Prezesi Sądów Rejonowych okręgu piotrkowskiego opracowali harmonogramy obejmujące: godziny i miejsca dyżurów mających na celu udzielanie porad osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz osoby, które będą pełnić dyżury. Będą to asystenci sędziów, referendarze i kuratorzy zawodowi. Pełen harmonogram dyżurów w sądach dostępny TUTAJ, 

Wykaz dyżurujących dzielnicowych dostępny TUTAJ.

 

 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!