AleksandrówGminyWażne wiadomościWydarzenia

Tydzień książki i bibliotek w Aleksandrowie

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie odbyły się podchody biblioteczne, zorganizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W zabawie wzięła udział grupa przedszkolna z Aleksandrowa.

Przedszkolaki zmierzyły się z przygotowanymi dla nich zadaniami, a formuła rywalizacji przypominała zabawę. Pierwsze zadanie polegało na rozszyfrowywaniu zagadek dotyczących bohaterów bajek, drugie na odnalezieniu książek, przeliczeniu ich oraz odnalezieniu liter hasła ukrytych w książkach. Następnie dzieci z odnalezionych liter musiały ułożyć hasło: ,,Czytamy”.

Zmagania wymagały nie tylko znajomości bohaterów książek i spostrzegawczości, ale także umiejętności odczytywania wskazówek. Uczniowie dowiedzieli się, w jakie źródła wiedzy oraz dzieła literackie wyposażona jest gminna biblioteka. W spotkaniu uczestniczył również wójt gminy Aleksandrów – Paweł Mamrot, który wspólnie z dziećmi otworzył odnalezioną skrzynię skarbów. Wszyscy zawodnicy z zaangażowaniem i podekscytowaniem wykonywali kolejne zadania.

Podchody to inna, ale jakże ciekawa forma kontaktu z biblioteką i książką. Przyniosła ona wszystkim wiele radości i satysfakcji. Taka forma popularyzacji czytania jest niezwykle atrakcyjna – motywuje do sięgania po książki, pokazuje jak uczyć się bawiąc, a także kształtuje różne kompetencje i umiejętności. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał zakładkę oraz pamiątkowe zdjęcie.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!