Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

TVN pozywa posła Macierewicza

Telewizja TVN to “nie jest wolne medium”, “powstała z agentury sowieckiej”, i “zajmowała się propagandą prorosyjską” – mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Antoni Macierewicz. Katarzyna Issat, szefowa ds. komunikacji korporacyjnej TVN mówi nam, że stacja już pozwała Macierewicza za te twierdzenia. – czytamy w serwisie Wirtualnemedia.pl.

We wtorek poseł Antoni Macierewicz był w Polskim radiu 24 gościem Doroty Kani (członkini zarządu Polska Press Grupy). – To jest jakiś niebywały paradoks, który wszystkich, którzy znają historię ostatnich 30 lat Polski, musi szokować. Nazywanie TVN-u wolnym medium jest absurdem. To jest stacja, która powstała z agentury sowieckiej. To jest stacja, która zajmowała się od początku przede wszystkim propagandą prosowiecką i prorosyjską – mówił Macierewicz. Dodał także, że TVN to stacja “w której nieustannie, czy też w 99 procentach sprawy bezpieczeństwa referują dawni funkcjonariusze Wojskowych Służb Informacyjnych i Służby Bezpieczeństwa”. – To nie jest wolne medium, próbuje kontynuować politykę z lat komunistycznych – mówił. Dorota Kania nie ingerowała w wypowiedź gościa. – informują Wirtualnemedia.

Jak czytamy dalej, Katarzyna Issat, szefowa ds. komunikacji korporacyjnej w TVN, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl mówi, że takiej treści twierdzenia z ust Macierewicza padały także w Polskim Radiu 24 już w lipcu br. – Stanowczo sprzeciwiamy się takim komentarzom. Stanowią one próbę podważenia wiarygodności TVN i jego amerykańskiego właściciela koncernu Discovery Inc. Już w związku z wcześniejszymi wypowiedziami podjęliśmy kroki prawne i złożyliśmy pozew przeciwko Antoniemu Macierewiczowi za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o TVN, a tym samym naruszenie dóbr osobistych spółki i jej właściciela. Domagamy się w nim zaprzestania naruszania jej dóbr osobistych oraz publikacji przeprosin – przekazała nam Issat.

Więcej na ten temat w serwisie Wirtualnemedia.pl.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!