RozprzaWydarzenia

Turniej wiedzy pożarniczej

W Szkole Podstawowej w Mierzynie zorganizowany został Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Znamy laureatów konkursu na etapie gminnym.

– Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej – powiedział Janusz Jędrzejczyk, wójt gminy Rozprza.

Gminne eliminacje rozgrywano w trzech grupach wiekowych: W I grupie wiekowej – uczniowie klas I – VI szkół podstawowych udział wzięło 32 uczestników. Po testach pisemnych i rozgrywkach finałowych kolejność miejsc przedstawia się następująco:
1. Kamil Olczyk – OSP Rajsko Małe
2. Szymon Traliński – OSP Rajsko Małe
3. Maksymilian Kropiś – OSP Niechcice

W II grupie wiekowej – uczniowie klas VII szkół podstawowych oraz II i III gimnazjum udział wzięło 36 uczestników. Kolejność miejsc przedstawia się następująco:
1. Zuzanna Antosik – OSP Łazy Duże
2. Mateusz Leśniewski – OSP Lubień
3. Daria Idzik – OSP Janówka

W III grupie wiekowej – uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych udział wzięło 34 uczestników. Kolejność miejsc przedstawia się następująco:
1. Maciej Jaskóła – OSP Łazy Duże
2. Marzena Pstrokoń – OSP Łazy Duże
3. Sylwester Kloc – OSP Straszów

Zwycięscy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Rozprza. Zdobywcy pierwszego miejsca w każdej z kategorii reprezentować będą Gminę Rozprza na powiatach eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!