GminyWażne wiadomościWydarzenia

Trwa naśnieżanie Góry Kamieńsk. Niebawem rozpoczęcie sezonu

Od soboty, 13 stycznia, fani sportów zimowych będą mogli cieszyć się atrakcjami na Górze Kamieńsk. Ośrodek, należący do Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, oddziału spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, przygotował trasę nr 3 dla amatorów narciarstwa i snowboardu.

Po kilku dniach z mroźnymi temperaturami, armatki śnieżne wytworzyły wystarczającą ilość śniegu na otwarcie trasy nr 3 – jednej z trzech tras zjazdowych na bełchatowskiej Górze Kamieńsk. Ta trasa dla początkujących ma 150 metrów długości, około 60 metrów szerokości i obsługiwana jest przez przenośnik taśmowy SunKid, który może przewieźć ponad 1000 osób na godzinę.

Tradycyjnie na stoku o bezpieczeństwo turystów zadbają ratownicy z Beskidzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ośrodek na Górze Kamieńsk będzie otwarty codziennie od 9:00 do 21:00. Przypominamy, że stok jest oświetlony i na bieżąco ratrakowany.

Aktualne informacje dotyczące dostępności tras znajdują się na stronie http://gorakamiensk.info/ . Można tam znaleźć również cennik oraz śledzić na żywo warunki na stoku dzięki transmisji online.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!