Fot. Dariusz Kowalski

Trwa budowa ośrodka kultury

Views: 237

Budowa nowego Gminnego Ośrodka Kultury w Grabicy rozpoczęła się zaledwie kilka miesięcy temu, dziś sprawdzamy postęp prac. Wójt Krzysztof Kuliński jest zadowolony z dotychczasowego przebiegu prac.

– To nie tylko ośrodek kultury, ale biblioteka i gminne archiwum. Na parterze, po lewo, miejsce w którym wypożyczymy książki, dalej wspomniane archiwum. Po drugiej stronie sala widowiskowa i zaplecze socjalne. Obok schody i winda, a na górze pracownie tematyczne. Tutaj znajdą miejsce nasze zespoły: Grabiczanie czy Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Będzie sala muzyczna, pracownia plastyczna, sala konferencyjna i być może pracownia komputerowa – powiedział wójt Krzysztof Kuliński. Termin oddania obiektu do użytku nie jest zagrożony. – Budowę przewidzieliśmy w cyklu dwuletnim. Jej koszt jest dosyć duży i wynosi 4,5 miliona złotych. Mamy już dofinansowanie z PRO na pompy ciepła, w przyszłości na pewno będziemy składać wnioski z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, na doposażenie tego budynku – dodał wójt.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”65″ exclusions=”2446″ sortorder=”2446,2438,2439,2440,2441,2442,2443,2444,2445″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”160″ thumbnail_height=”100″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

Komentarzy: 0

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *