Artykuł partnerskiArtykuły SponsorowaneKulturaNadchodzące wydarzenia

Toalety przenośne – jak dobrać właściwą ilość toalet podczas imprez masowych?

Organizacja imprezy masowej wiąże się z koniecznością zapewnienia jej uczestnikom odpowiednich warunków higieniczno-sanitarnych. Organizatorzy zdecydowanie najczęściej decydują się na postawienie przenośnych toalet. Ich liczba powinna być wprost dostosowana do spodziewanej liczby uczestników danej imprezy. Jak dobrać właściwą liczbę toalet w trakcie imprez masowych? Na to pytanie dokładnie odpowiadamy w poniższym artykule.

Toaleta przenośna – jak działa? 

Przenośne toalety to urządzenia, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Można je instalować wszędzie tam, gdzie występują duże skupiska ludzi, a jednocześnie nie ma możliwości zapewnienia ludziom dostępu do standardowej toalety.  Szczegółowe informacje na temat zasad działania przenośnych toalet można znaleźć na portalu wykonczony.pl

W jaki sposób działają toalety przenośne? Ich podstawowym wyróżnikiem jest oczywiście mobilność. W zależności od potrzeb możemy je transportować w wybrane miejsce, co sprawdza się zwłaszcza w przypadku organizatorów imprez masowych jak i właścicieli firm budowlanych. Dodatkowo, toaleta przenośna nie wymaga podpięcia do instalacji kanalizacyjnej. Nieodłącznym elementem każdej toalety przenośnej jest zbiornik bezodpływowy na fekalia. Znajdują się w nim także specjalne środki chemiczne, które powodują, że wszelkiego rodzaju przykre zapachy czy chorobotwórcze drobnoustroje ulegają neutralizacji. 

Na wyposażeniu standardowej przenośnej toalety znajduje się ubikacja, podajnik na papier, podajnik na mydło, zamek oraz zawieszka „otwarte / zamknięte”. Bardziej zaawansowane modele są wyposażane w umywalki, pisuary czy wieszaki na ubrania.

Gdzie stosuje się toalety przenośne? 

Toalety przenośne stosuje się we wszelkiego rodzaju miejscach, gdzie w określonym czasie mamy do czynienia z dużymi skupiskami ludzi – na przykład na kąpieliskach, imprezach masowych, placach budowy czy na szlakach turystycznych. Zachęcamy, aby zapoznać się z ofertami wynajmu i sprzedaży toalet przenośnych na portalu toico.pl.

O czym pamiętać szukając toalety przenośnej na budowę?

Ile toalet powinien zapewnić organizator imprezy masowej? 

Podmioty, które organizują różnego rodzaju imprezy masowe, mają do spełnienia szereg obowiązków. Najważniejszy dotyczy zapewnienia uczestnikom właściwych warunków higieniczno-sanitarnych. Zazwyczaj zapewnia się je poprzez zainstalowanie właściwej liczby przenośnych toalet. Wytyczne w zakresie liczby toalet, które muszą znajdować się na terenie imprezy masowej, są jasno określone w polskich przepisach. 

Przepisy polskiego prawa wskazują, że imprezą masową jest wydarzenie, w którym bierze udział minimum 1000 osób. Zgodnie z obowiązującymi przepisami jeśli liczba uczestników wynosi do 1000 osób, wówczas trzeba zapewnić 1 toaletę na 250 osób. Gdy liczba uczestników plasuje się pomiędzy 1000 a 10 000 osób, wtedy 1 toaleta musi przypadać na 750 osób. Z aktualnymi ofertami wynajmu i sprzedaży toalet przenośnych w Łodzi można zapoznać się na stronie https://toico.pl/wynajem-toalet-przenosnych-lodz/

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!