Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

„To ludzie – mieszkańcy są najważniejsi”. Juliusz Wiernicki kandydatem na prezydenta KWW „Z sercem dla Piotrkowa”

Juliusz Wiernicki z Komitetu Wyborczego Wyborców „Z sercem dla Piotrkowa”, jest kandydatem na prezydenta Piotrkowa w nadchodzących wyborach samorządowych. Kandydaturę poznaliśmy podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami.

Juliusz Wiernicki będzie walczył o mandat prezydenta miasta w kwietniowych wyborach samorządowych. Jak podkreślił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej – Do wyborów prezydenckich kandyduje z pełnym przekonaniem, że to ludzie – mieszkańcy są najważniejsi. – mówił.

Wiernicki krótko zaprezentował najważniejsze szczegóły swojego programu wyborczego. – To My – Mieszkańcy, sponsorujemy miejskie inwestycje, ale nie sztuką jest wydawać czyjeś pieniądze, sztuką jest odpowiednio je inwestować i pozyskiwać środki zewnętrzne. Jako prezydent gwarantuję, że będziemy ubiegali się o wszelkie możliwe dofinansowania, które mogą pomóc naszemu miastu się rozwinąć. Najwyższy czas na odważne inwestycje, inwestycje konsultowane z Piotrkowianami. Jako kandydat na prezydenta zobowiązuję się do stworzenia rady biznesu działającej przy Urzędzie Miasta, która podejmie dialog i będzie wspierała lokalnych przedsiębiorców oraz zajmie się przyciąganiem inwestorów i firm zapewniających nowe miejsca pracy – mówił Juliusz Wiernicki.

Ponadto kandydat KWW „Z sercem dla Piotrkowa” mówił, że Piotrkowianie potrzebują inwestycji w odnawialne źródła energii. – Zbadam o potencjał geotermalny. Przeprowadzimy odwierty, a dzięki temu będziemy wiedzieli czy i gdzie możemy wykorzystać wody termalne które będzie można wykorzystać do celów rekreacyjnych czy gospodarczych – mówił Juliusz Wiernicki. Zwrócił on także uwagę na to, że Piotrków potrzebuje reorganizacji komunikacji miejskiej. – Darmowa komunikacja miejska funkcjonuje np. w Tomaszowie, Radomsku, Bełchatowie, Strykowie czy Rawie Mazowieckiej. My nie jesteśmy gorsi. Na początku wprowadźmy darmową komunikację dla dzieci i młodzieży, a przy odpowiedniej reorganizacji i przystosowaniu tras do potrzeb mieszkańców, wprowadzimy całkowicie darmowe przejazdy. Będzie to miało szereg pozytywnych konsekwencji: mniej problemów z parkingami, mniej korków, czystsze powietrze – wymieniał J.Wiernicki.

Kolejnymi punktami programu wyborczego kandydata na prezydenta KWW „Z sercem dla Piotrkowa” jest szeroko rozumiana edukacja a także sport. – Piotrków potrzebuje prawdziwej hali sportowej. Mamy w mieście świetnych sportowców. Obecna hala niestety nie spełnia wielu standardów. Na przykład mieści jedynie 1000 widzów, w obserwowanie wydarzeń sportowych z wielu siedzeń jest praktycznie niemożliwa ale to tylko część inwestycji, które musimy poczynić w Piotrkowie. Chcemy nawiązać współpracę z Akademią Piotrkowską – jedyną samodzielną uczelnią wyższą w Piotrkowie – mówił Juliusz Wiernicki.

Juliusz Wiernicki ma 32 lata i od zawsze związany jest z Piotrkowem Trybunalskim. Posiada wykształcenie wyższe z zakresu Zarządzania i Doradztwa Personalnego oraz Projektowania i Architektury Wnętrz. Jest przedsiębiorcą, działaczem charytatywnym i społecznym. Z żoną Inez, na stałe mieszka w Piotrkowie Trybunalskim.

4.4 8 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!