GminyNadchodzące wydarzeniaSulejówWażne wiadomościWydarzenia

To będzie gorący maj w Sulejowie

Zapraszamy na inaugurację najważniejszego beachvolleyowego cyklu turniejów w Polsce. Pierwszy etap eliminacji Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn Orlen Beach Volley Tour 2024 odbędzie się już od 24 do 26 maja 2024 roku na terenie sulejowskiego centrum sportów plażowych przy Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II w Sulejowie i już dzisiaj warto sobie zapisać tę datę w kalendarzu.

Oficjalnie ogłosili to wczoraj (12.03) legendarny reprezentant Polski Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Sęk, wiceprezes i sekretarz generalny PZPS oraz Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa, wiceburmistrz Michał Gaczkowski oraz Bartosz Borkowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie. Podczas konferencji, którą zorganizowano w Hotelu Podklasztorze, panowie podpisali również list intencyjny w tej sprawie.

 – Siatkówka plażowa to nie tylko siatka, piach, plaża, piłka, ale to także wydarzenie, które łączy. Cieszę się, że widzowie, oprócz podziwiania najlepszych siatkarzy i siatkarek, mogą fantastycznie spędzić czas. Panie burmistrzu, bardzo serdecznie dziękujemy za te imprezy, które już zorganizowaliście i liczymy na to, że w tym roku zrobimy jeszcze więcej, ponieważ wiemy, że tutaj ten poziom jest bardzo wysoki. Liczymy na owocną współpracę – powiedział Sebastian Świderski.

Burmistrz Wojciech Ostrowski przypomniał, że jeszcze kilka lat temu mało kto mógł sobie wyobrazić, że w tym miejscu będą organizowane imprezy tej rangi.

Zaczynaliśmy budować nasz kompleks, gdy nie było tam nic oprócz trawy oraz krzewów i nie było pomysłu na ten teren. Zrobiliśmy pierwsze boiska za 130 tysięcy złotych, później dobudowaliśmy kolejne i powstał wspaniały kompleks z najlepszym piaskiem w Europie, co potwierdzają sami zawodnicy, ponieważ się nie nagrzewa i nie kurzy. Niebawem już przy trzech naszych szkołach będą boiska do piłki plażowej,  a wiemy, że można tam grać nie tylko w siatkówkę, ale jest to też wspaniałe podłoże do ćwiczeń – dodał Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.

Wśród mężczyzn, podczas dwóch poprzednich turniejów w Sulejowie, triumfowali  Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak. W tym roku mają szansę na trzecie zwycięstwo.

Liczę na to, że ponownie do nas przyjadą. Z tego co wiem nieoficjalnie, terminarz w tym roku będzie mocno napięty. Sam jestem trenerem, a w sporcie obowiązują zasada „bij mistrza” i każda kolejna obrona jest coraz trudniejsza. W tamtym roku mieliśmy jedną parę brazylijską, która trochę namieszała, więc w zasadzie te mistrzostwa Polski były międzynarodowym turniejem – stwierdził Bartosz Borkowski.

Nasz ośrodek jest bardzo ceniony przez sportowców ze względu na odpowiednie zaplecze i położenie i dlatego chętnie wracają do nas nie tylko sportowy, ale też działacze.

Do Sulejowa zawsze z wielką przyjemnością się wraca i to nie tylko dlatego, że robicie świetne turnieje, macie świetne zaplecze, ale również dlatego, że ludzie są w to bardzo zaangażowani. Nasza współpraca stoi na bardzo wysokim poziomie. Co roku chętnie tutaj gościmy, nie tylko z imprezą seniorską, ale chętnie oddajemy również w ręce władz Sulejowa imprezy młodzieżowe, a przecież odbyły się tutaj również Mistrzostwa Świata Głuchych. Za to wszystko serdecznie dziękujemy i czekamy na więcej –  powiedział Jacek Sęk.

Gmina Sulejów była, jest i będzie otwarta na wszelkie inicjatywy związane ze sportem, z polskim sportem i gmina Sulejów wielkim przyjacielem polskiej siatkówki jest  i myślę, że te tradycje, zapoczątkowane kilka lat temu, będą kontynuowane – podsumował wiceburmistrz Michał Gaczkowski.  

O szczegółach tegorocznego turnieju będziemy informować na bieżąco.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!