Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

TIRy pod lupą policji

Policjanci piotrkowskiej drogówki kolejny raz prowadzili działania kontrolno-prewencyjne ukierunkowane na kierowców pojazdów ciężarowych. Działania objęły teren Piotrkowa oraz powiatu piotrkowskiego, gdzie policjanci pojawili się na wyznaczonych drogach, na których występują ograniczenia związane z ruchem samochodów ciężarowych.

Samochód ciężarowy to pojazd samochodowy  przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków. Jeżdżące po mieście duże ciężarówki o masie kilkunastu ton niszczą nawierzchnię dróg ale też są sporym utrudnieniem dla mieszkańców powodując utrudnienia w ruchu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego piotrkowskiej komendy sprawdzali czy pojazdy ciężarowe poruszające się ulicami Piotrkowa wjechały do miasta docelowo. Mundurowi w trakcie akcji skontrolowali łącznie 18 samochodów ciężarowych powyżej 3,5 tony. Z tej liczby 11 tirów wjechało na teren miasta docelowo, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Policjanci ujawnili 7 kierujących, którzy naruszyli przepisy ograniczające ruch pojazdów ciężarowych. Wjazdy pod zakaz zakończyły się mandatami, za niezastosowanie się do znaku drogowego B-5. Funkcjonariusze sprawdzali również ważność badań technicznych, stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących ciężarówkami. Zatrzymali jeden dowód rejestracyjny, ponieważ pojazd ciężarowy nie posiadał aktualnych badań technicznych. Policjanci ukarali mandatem kierowcę scanii, który pół godziny przed południem spowodował kolizję na sulejowskim rondzie. Policjanci ustalili, że przyczyną zderzenia ciężarówki z suvem była nieprawidłowa zmiana pasa ruchu przez kierowcę scanii.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!