Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Terytorialsi w szpitalu na Rakowskiej

W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim imienia Kopernika w Piotrkowie, aktualnie jest 40 tzw łóżek “covidowych” w tym 6 z możliwością podłączenia respiratora. 31 z nich znajduje się na przekształconej internie, reszta to łóżka obserwacyjne. Jak zapewnia NFZ, żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej będą wspierać szpitale zajmujące się leczeniem pacjentów zakażonych koronawirusem w aktualizacji danych o wolnych łóżkach. Monitoring będzie całodobowy. Zbiorcze statystyki będą aktualizowane 7 dni w tygodniu, co 3-4 godziny.

Dostęp do aktualnych danych o wolnych łóżkach jest kluczowy dla koordynatorów ratownictwa medycznego i załóg karetek covidowych, którzy muszą przekazać pacjenta zakażonego koronawirusem do najbliższego szpitala. W monitorowaniu i bieżącym uzupełnianiu danych, placówki walczące z epidemią COVID-19 wspomogą żołnierze WOT, do pomocy włączyli się także terytorialsi z 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Żołnierze 9 ŁBOT będą pracowali w 12 szpitalach w Łódzkiem, między innym w: Szpitalu Wojewódzkim w Bełchatowie, Tomaszowskim Centrum Zdrowia, i Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie Trybunalskim

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!