GminyGrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Termomodernizacja szydłowskiej podstawówki

Na listę przyjaznych środowisku obiektów użyteczności publicznej w gminie Grabica już wkrótce będzie można wpisać kolejny: budynek Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Szydłowie.

– Prace są szeroko zakrojone. Wymieniono już elementy instalacji centralnego ogrzewania, stolarkę drzwiową oraz okienną oraz oprawy oświetleniowe – na źródła energooszczędne LED. Obecnie prace koncentrują się na wykonywaniu dociepleń ścian zewnętrznych wraz z elewacją i izolacją fundamentów. Inwestycja zakłada również wymianę źródła ciepła na pompy gruntowe. A w niedalekiej przyszłości planowany jest montaż instalacji fotowoltaicznej – wymienia wójt Krzysztof Kuliński.

Termomodernizacja budynku przyniesie znaczną poprawę efektywności energetycznej, co powinno przełożyć się na oszczędności w funkcjonowaniu obiektu. Ponadto zdecydowanie zyska on na wartości estetycznej, a sposób ogrzewania będzie mniej uciążliwy dla środowiska. – Realizacja projektu przyczyni się również do podniesienia standardu użytkowania budynku przez uczniów i nauczycieli. Budynek po kompleksowej termomodernizacji otrzyma nie tylko lepsze parametry cieplne, ale też elegancki wygląd i już wkrótce stanie się z powrotem wizytówką miejscowości – dodaje wójt.

Wartość robót prowadzonych w wyniesie 3 108 559,87 zł.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!