Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

SZOK! 158 ujawnionych wykroczeń jednego dnia na drogach miasta i powiatu

Piotrkowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami grupy Speed w celu zapewnienia bezpieczeństwa prowadzili wspólne działania na drogach miasta i powiatu. Reagowali na wszystkie ujawnione przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym. Łącznie przeprowadzono 161 kontroli pojazdów.

Piotrkowscy funkcjonariusze ruchu drogowego oraz policjanci grupy Speed dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym prowadzili wspólne działania. Akcja zorganizowana była w godzinach 6:00-22:00, a jej miejsce obejmowały teren miasta oraz drogi powiatu. – Policjanci w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach reagowali na wszystkie przestępstwa oraz wykroczenia. Sprawdzali posiadanie uprawnień do prowadzenia pojazdów, stan techniczny, a także prędkość z jaką kierowcy się poruszali. Ze szczególną uwagą przyglądali się również zachowaniu kierowców w rejonach przejść dla pieszych czy przejazdów dla rowerów. Wspólne działanie miało na celu wyeliminowanie z dróg piratów drogowych, a także zapobieżenie niebezpiecznym sytuacjom na drogach. Łącznie podczas wspólnych działań przeprowadzono 161 kontroli pojazdów. Zostało wylegitymowanych 165 osób, a policjanci ujawnili aż 158 wykroczeń w ruchu drogowym – informuje asp. Izabela Gajewska z biura prasowego KMP w Piotrkowie.

Posypały się też mandaty. – Funkcjonariusze wystawili ich łącznie 127, natomiast 15 interwencji zakończyło się pouczeniem. Zatrzymanych zostało 5 praw jazdy oraz 7 dowodów rejestracyjnych. Policjanci również 3 razy interweniowali w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierującego. Podczas tych działań policjanci również obsłużyli 10 kolizji drogowych. Wspólna akcja pokazała jak wiele osób nie stosuje do obowiązujących przepisów – dodaje rzeczniczka piotrkowskich mundurowych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. Nadmierna prędkość, kierowanie w stanie po spożyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, a także niestosowanie się do obowiązujących przepisów może doprowadzić do tragedii.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arras
Arras
23 kwietnia, 2021 09:38

Krótki kaszel z czego były wykonane pomiary czy ma certyfikat i czy można mierzyć tym z ręki

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!